INLIGHT - ZRÓWNOWAŻONE, LUKSUSOWE PIĘKNO

Jako marka Inlight głęboko wierzymy w prawdziwe piękno –  nie tylko zewnętrzny blask, ale piękno wewnętrzne.

A wszystko zaczyna się od alchemii…

 


 MARIANO SPIEZIA: TWÓRCA MARKI INLIGHT

Marka Inlight jest dziełem życia Mariano Spiezia, dr nauk medycznych, homeopaty i fitoterapeuty, którego multidyscyplinarne podejście i wielka pokora wobec natury pozwoliły na holistyczne spojrzenie na koncepcję kosmetyków.

Firma założona została w 2006 roku przez Loredana i Mariano Spezia na organicznej farmie mlecznej Roskilly, w dalekiej Kornwalii. Małżeństwo z Włoch przywiozło ze sobą nie tylko ogromne bogactwo doświadczeń medycznych, zielarskich i alchemicznych, ale także niewyczerpany entuzjazm dla zdrowia, dobrego samopoczucia i życia.

Od początku naszym celem było przywrócenie piękna do życia poprzez zadbanie o zdrową i promienną skórę. W ciągu wielu lat rozwoju naukowego i badań, Mariano Spiezia połączył nowoczesne metody z głęboką wiedzą o medycynie i starożytnej tradycji alchemicznej. To właśnie dzięki wykorzystaniu wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiego ciała oraz współdziałaniu cennych olejków i ziół, organiczne produkty Inlight działają na wielu różnych poziomach. Ich sercem jest oryginalna formuła - tzw. Bio-lipophilic Matrix, dzięki której kosmetyki Inlight są bardzo zbliżone do składników skóry i mogą przenikać do jej głębszych warstw.

Wierzymy, że za niezwykłymi rzeczami stoją niezwykli ludzie, niezwykłe pomysły i niezwykłe postawy. Celem dr Mariano Spiezia jest pomoc ludziom w powrocie do ich istoty, do natury, a przede wszystkim do samych siebie. Również z tego powodu od początku swojego istnienia stawiamy na maksymalny zrównoważony rozwój, szacunek dla planety i wszystkich jej mieszkańców. Podstawą tego podejścia jest przetwarzanie organicznych składników, które są uprawiane w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska, nietestowanie na zwierzętach, promowanie sprawiedliwego handlu i inwestowanie w łatwe do recyklingu ekologiczne opakowania.

 


 DLACZEGO INLIGHT?

100% ORGANICZNE

Inlight jest jedną z niewielu marek kosmetycznych na świecie, których skład jest w 100% organiczny. Te w 100% organiczne kosmetyki nie zawierają składników genetycznie modyfikowanych, wody, alkoholu, parabenów, SLS, ftalanów i związków syntetycznych. Każdy produkt jest wykonany z najczystszych i najwyższej jakości składników pochodzących z upraw ekologicznych, bez syntetycznych oprysków i GMO.

To dzięki wiedzy i 30 letniemu doświadczeniu dr Spiezia marka Inlight Beauty jako jedyna do tej pory otrzymała prestiżową certyfikację Organic Soil Association w pełnym zakresie produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Będąc pionierami organic beauty w Wielkiej Brytanii życiowym naszym celem jest wyznaczanie nowych standardów dla luksusowego piękna i zdrowia na świecie. „Tylko Natura szanuje naturę Twojej skóry” mawia dr Spiezia. Wykorzystując niesamowitą bio-synergię natury produkty Inlight odżywiają skórę, ciało i duszę jednocześnie. To kompleksowe piękno.

RĘCZNIE WYRABIANE EKSTRAKTY ROŚLINNE

Te organiczne skarby wyprodukowane ręcznie z miłością i profesjonalizmem, pośród czystej natury brytyjskiej Kornwalii, mają niesamowitą siłę i witalność. Produkty są wytwarzane w niewielkich seriach i nie zawierają żadnych dodatków. Powolna produkcja bez użycia syntetycznych substancji owocuje pachnącymi organicznymi balsamami i olejkami o potężnej energii, zawierającymi szeroką gamę witamin, minerałów i substancji naturalnych korzystnych dla ludzkiej skóry. Sercem każdego produktu są własnoręcznie wykonane ekstrakty roślinne przepełnione aktywnymi składnikami odżywczymi, które odżywiają Twoją skórę. Mieszanki roślinne Inlight łączą kwiaty, zioła, łodygi i korzenie z surowymi olejami, pozyskiwanych z uwielbianych przez skórę m.in. oliwek lub jojoba. Mikstury te poddawane są procesowi destylacji, zamknięte tygodniami w szklanych kadziach na ciepłym podłożu z kornwalijskich kamyków i w otoczeniu kryształów powoli uwalniają swoje dobroczynne właściwości. Podczas tej procedury napary są wystawione na działanie światła słonecznego i księżycowego (przez pełen jego cykl), wychwytując ich energię, zanim zostaną ręcznie sprasowane i przefiltrowane. Ziołowe mikstury pielęgnowane są muzyką i świadomymi afirmacjami, które wzmacniają je na każdym etapie, powołując piękno do życia.

Czyste, naturalne produkty, bez żadnych zbędnych dodatków, wytwarzane ręcznie, w małych ilościach z uwzględnieniem oddziaływania światła słonecznego i światła księżyca. Stąd nazwa – Inlight.

Napędzani pasją na każdym etapie produkcji pielęgnujemy sztukę rzemiosła, od rozdrabniania i mieszania organicznych składników, poprzez ekstrakcję botaniczną, aż po tłoczenie, napełnianie, pakowanie produktu. Procesy ekstrakcji z wykorzystaniem oleju prowadzone są powoli, aby nastąpiła koncentracja kluczowych składników odżywczych, takich jak witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, chlorofile i antocyjany. Każdy etap procesu produkcji jest certyfikowany przez Soil Association i żaden ze składników lub produktów nie jest testowany na zwierzętach. Na każdym etapie techniki dr Spiezia angażuje dźwięk, muzykę, symbole alchemiczne, kolory i słowa intencji wzmacniając wibrującą energię i witalność każdego składnika. Skrupulatna produkcja rzemieślnicza redefiniuje koncept prawdziwego luksusu, wyróżniającego się poświęconym czasem, troską i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

NIEZWYKŁE EFEKTY DZIĘKI RESPEKTOWI DLA SKÓRY

Inlight działa inaczej niż większość marek kosmetycznych. Opieramy się na założeniu, że natura i ciało ludzkie są doskonałe same w sobie i nie potrzebują żadnych sztucznych interwencji ani substytutów dla swojej witalności. Dlatego wszystkie produkty Inlight zostały opracowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu respektować biologiczne funkcje skóry i stopniowo przywracać jej naturalną równowagę. Inlight dostarcza najczystszych życiodajnych superfoods, które skóra dosłownie wchłania i czerpie z nich wszystko, czego potrzebuje dla swojego piękna i zdrowia. Skóra jest głęboko oczyszczona, pozbywa się nagromadzonych toksyn, odzyskuje zdolność procesu regulacji, utrzymuje nawilżenie, elastyczność i zdrową pigmentację oraz dosłownie promienieje energią. Produkty Inlight udowadniają jak potężna jest siła natury – potrafi poradzić sobie nawet z ciężkim trądzikiem, plamami pigmentowymi, bliznami, zmarszczkami czy egzemą, bez konieczności inwazyjnych interwencji.

BEZWODNE FORMUŁY OLEJOWE

Podczas gdy prawdą jest, że nasze ciała potrzebują wody, preparaty do pielęgnacji skóry już nie. Skóra jest nieprzepuszczalna, co oznacza, że nie może wchłonąć wody - głównego składnika większości produktów do pielęgnacji. Produkty marki Inlight są pozbawione wody, naśladują skład naturalnego sebum skóry, dzięki czemu każdy składnik działa na skórę i z nią współpracuje, a produkty są skuteczne i szybko się wchłaniają, ożywiając piękno. Te bezwodne kompozycje oparte są wyłącznie na maceratach roślinnych i olejach, co sprawia, że są bardzo wydajne.

100% ZIELONEJ ENERGII

Kierując się świadomością etyczną i odpowiedzialnością jako liderzy branży kosmetycznej, kierujemy wysiłki w stronę zielonej energii. Wraz z globalnym rozwojem marki wzrasta nasz szacunek dla świata, w którym żyjemy. Korzystamy wyłącznie z czystej, zielonej, odnawialnej energii słonecznej, a nasz dostawca kompensuje emisję gazów poprzez projekty polegające na sadzeniu drzew lub ochronie przed wylesianiem.

 

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ BLISKI NASZEMU SERCU

Będąc luksusową marką z etycznym sercem, stoimy ona na czele ruchu ‘clear beauty’. Wierząc w pozytywne działania, z dumą przyjęliśmy odznaczenia Cosmos Organic, Positive Luxury's Butterfly Mark oraz międzynarodowego Cruelty-Free. Minimalizowanie ilości odpadów, wody, opakowań, stosowanie organicznych składników oraz zielonej energii, a także utrzymanie rzemieślniczej produkcji udowadniają, że produkty premium mogą być rzeczywiście zrównoważone i przyjazne zarówno dla skóry, jak i środowiska.

Jako lider marki o najwyższych standardach, w 2020 roku dr Spiezia został nominowany do nagrody Lifetime Achievement Award przyznawanej przez Positive Luxury za jego wkład w zrównoważone i pozytywne zmiany w branży Beauty & Wellness.

 

WSPIERAMY SPOŁECZNOŚĆ

Celem marki Inlight jest przyczynianie się do wspierania ogólnego dobrobytu wszystkich żyjących istot. Wspierając nasze bliskie i dalekie społeczności, do wszystkich balsamów dołączana jest szpatułka z drewna różanego pozyskiwanego w sposób zrównoważony, wykonana ręcznie w Indiach w ramach inicjatywy Fair Trade. Współpracujemy również z kilkoma organizacjami non-profit w Wielkiej Brytanii: projektem Black's Cornish Bees dla naszych zagrożonych zapylaczy, NHS, Wildlife Trust. Dzielimy się również naszymi wolnymi od syntetycznych substancji produktami z niektórymi organizacjami charytatywnymi zajmującymi się walką z rakiem, dbając w ten sposób o skórę pacjenta i podnosząc jego poczucie własnej wartości podczas trudnego doświadczenia jakim jest choroba nowotworowa.

 


MARKA KTÓREJ MOŻESZ ZAUFAĆ


 

InLight

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl